Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Hebrajcz. 11:37-40

Kamienowano ich, przerzynano piłą, <kuszono>, przebijano mieczem; tułali się w skórach owczych, kozich, w nędzy, w utrapieniu, w ucisku - świat nie był ich wart - i błąkali się po pustyniach i górach, po jaskiniach i rozpadlinach ziemi. A ci wszyscy, choć ze względu na swą wiarę stali się godni pochwały, nie otrzymali przyrzeczonej obietnicy, gdyż Bóg, który nam lepszy los zgotował, nie chciał, aby oni doszli do doskonałości bez nas. 

 

Pytanie: Czy byłbyś zdecydowany, czy byłabyś gotowa umrzeć za to, aby ludzie, aby twoja rodzina, aby Polacy mieli szansę czytać Pismo Święte?

 

W jak niezwykłych czasach żyjemy. Nigdy takiego świata jak obecnie nie było w przeszłości i nigdy takiego świata, jak obecnie nie będzie w przyszłości. Wszystkiego mamy dużo. Miliony książek, miliony nagrań muzycznych, różne telefony, różne komputery. Mając tyle materiałów i tak łatwo dostępnych materiałów wszyscy ludzie powinni być bardzo mądrzy. Ale tak nie jest. Dlaczego? Przyczyna jest dosyć prosta. Kiedyś ludzie żyli bez informacji, teraz ludzie żyją w dezinformacji. Kiedyś informacja nie docierała do ludzi, dlatego żyli bez informacji, tzw. „ciemne wieki”. Teraz nasz mózg i naszą duszę bombarduje taka duża ilość bardzo różnej informacji, że żyjemy w dezinformacji. Potrzebna jest duża mądrość, mądrość Boża, aby rozpoznać, rozróżnić, która informacja jest dobra, a która informacja jest zła.

 

 

W okresie ciemnych wieków Słowo Boże - Pismo Święte było na liście ksiąg zakazanych do czytania. Cenzura religijna zabraniała czytać Pismo Święte.

Czy zastanawiamy się dlaczego? Jezus Chrystus mówi i wyjaśnia nam to, w Jana 8:36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. Wolni od czego? Wolni od wszystkiego co zniewala. Również wolni od ciemności religijnej. Wolni od władzy religijnej. Wolni od kajdan religii. Władza religijna wiedziała, że gdy ludzie zaczną czytać Pismo Święte, wyjdą z ciemności i wyjdą spod władzy religijnej. Wiemy, że żadna władza nie chce utracić swojej władzy.

Jednak to wychodzenie spod władzy i wychodzenie z ciemności religijnej nie było łatwe. Kosztowało to wielu ludzi cierpienie, a nawet utratę życia.

 

 

Pytaniem było: Czy byłbyś zdecydowany, czy byłabyś gotowa umrzeć za to aby ludzie, aby twoja rodzina, aby Polacy mieli szansę czytać Pismo Święte? Zastanówmy się. Czy to jest szaleństwo, aby umierać za Biblię?

 

 

William Tyndale studiował na uniwersytecie Oxford i Cambridge. Celem Williama Tyndale było przetłumaczenie Biblii na język angielski po to, jak sam Tyndale napisał, aby "spowodować, że chłopiec, który chodzi za pługiem będzie mógł znać lepiej Pismo Święte, niż duchowieństwo tamtych dni." Tym bardziej, że w tamtych czasach większość ludzi była słabo wykształcona. Przez takie podejście Williama Tyndale władza kościoła w Rzymie poczuła się zagrożona.

Ponieważ zobaczono, że człowiek, który czyta Pismo Święte będzie mógł rozumieć Pismo bez pomocy i bez pośrednictwa władzy duchownej. Również państwowy kościół w Anglii był przeciwko Tyndale.

W 1524 roku Tyndale popłynął do Niemiec. W Hamburgu pracował nad Nowym Testamentem, a w Kolonii znalazł drukarkę, która umożliwiała drukowanie jego prac. Jednak wiadomość o tłumaczeniu Pisma Świętego rozeszła się i dotarła do przeciwników reformacji Kościoła i uczyniono nalot na miejsce gdzie było drukowane Pismo Święte. Tyndale sam zdołał uciec ze stronami Pisma, które zostały już wydrukowane i udał się do niemieckiego miasta Worms, gdzie Nowy Testament został wkrótce opublikowany. Sześć tysięcy egzemplarzy było wydrukowane i przemycane do Anglii. Biskupi czynili wszystko, by wykorzenić Biblię. Tamtejszy Biskup Tunstall uroczyście spalił kopie Pisma Świętego, które znalazł. Arcybiskup Canterbury wykupił tyle kopii Pisma Świętego ile mógł, aby je potem zniszczyć.

Niedługo później zrobiono zasadzkę, Tyndale został podstępnie osaczony i wydany przez Anglika, który udawał, że jest jego przyjacielem, a następnie został przekazany władzom. Przebywając półtora roku w więzieniu, został postawiony przed sądem za herezję wiary. Herezją tą było między innymi to, że wierzył w odpuszczenie grzechów przez Bożą łaskę, i że przyrzeczenia Boże, które znajdujemy w Ewangelii są wystarczające dla zbawienia człowieka.

W sierpniu 1536 roku, Tyndale został skazany, a w dniu 6 października 1536 roku został uduszony. Jego umarłe ciało zostało spalone na stosie. Jego ostatnią modlitwą przed śmiercią było: "Panie, otwórz oczy króla Anglii". Modlitwa Tyndale została wysłuchana w części, gdy trzy lata później, w roku 1539 król Henryk VIII wydał polecenie, aby w każdym kościele parafialnym w Anglii, Biblia w języku angielskim była dostępna dla parafian. Zwróćmy uwagę na to, że w Anglii Pismo Święte było zabraniane do czytania sześćset lat temu, a w Polsce Pismo Święte było zabraniane do czytania sześćdziesiąt lat temu.

 

 

Czy byłbyś zdecydowany, czy byłabyś gotowa umrzeć przez uduszenie, lub spalenie za to aby ludzie, aby twoja rodzina, aby Polacy mieli szansę czytać Pismo Święte?

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!