Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Jana 3:3, 7

W odpowiedzi rzekł do niego Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego. Musicie się na nowo narodzić!

 

Istnieje powiedzenie: „urodziłeś się raz, umrzesz dwa razy, urodziłeś się dwa razy, umrzesz raz”.

 

Pytanie: „Urodziłeś się raz, umrzesz dwa razy, urodziłeś się dwa razy, umrzesz raz.” - jak to powiedzenie odnosi się do tego co mówi Biblia?

 

Księga Apokalipsy 20:5-6

A nie ożyli inni ze zmarłych, aż tysiąc lat się skończyło. To jest pierwsze zmartwychwstanie. Błogosławiony i święty, kto ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu: nad tymi nie ma władzy śmierć druga, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i będą z Nim królować tysiąc lat.

 

Pismo Święte mówi nam o dwóch zmartwychwstaniach i o dwóch rodzajach śmierci. Czy te dwa zmartwychwstania i dwa rodzaje śmierci dotyczą każdego człowieka? Nie. Każdy człowiek zmartwychwstanie i każdy człowiek zmartwychwstanie tylko raz. Każdy człowiek zmartwychwstanie tylko raz, ale są dwa zmartwychwstania. Ci co należą do Chrystusa zmartwychwstaną wcześniej. Ci co nie należą do Jezusa, zmartwychwstaną później. W zmartwychwstaniu biorą udział dwie grupy ludzi - każda z tych dwóch grup ludzi zmartwychwstanie w innym czasie. Ci co należą do Chrystusa po zmartwychwstaniu nie pójdą na sąd ostateczny, ale ci co zmartwychwstaną później, pójdą na sąd ostateczny.

 

 

Jezus mówi o tym, również w Ew. Jana 5:24, Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.

 

A jak jest ze śmiercią? Ze śmiercią jest inaczej. Jedni ludzie umierają raz, a inni ludzie umierają dwa razy. Pierwsza śmierć, to oddzielenie duszy od ciała, a druga śmierć, to oddzielenie duszy od Boga na wieczność. Ci co należą do Jezusa umierają jeden raz. Umierają fizycznie, kiedy dusza zostaje oddzielona od ciała. Ci co nie należą do Chrystusa, czeka ich śmierć dwa razy. Pierwsza śmierć, to oddzielenie duszy od ciała, a druga śmierć, to oddzielenie duszy od Boga na wieczność. W Księdze Apokalipsy czytamy, że śmierć druga, jest to jezioro ognia.

 

 

Pytaniem było: „urodziłeś się raz, umrzesz dwa razy, urodziłeś się dwa razy, umrzesz raz.” - jak to powiedzenie odnosi się do tego co mówi Biblia?

Urodziłeś się raz, to znaczy urodziłeś się tylko z ciała, gdy przyszedłeś na świat, wtedy umrzesz dwa razy. Pierwszy raz umrzesz fizycznie, drugi raz umrzesz duchowo, oddzielony od Boga. Gdy urodziłeś się dwa razy, to znaczy urodziłeś się najpierw z ciała, a później urodziłeś się „na nowo,”z Ducha, umrzesz raz.

Umrzesz tylko fizycznie. Umrzesz tylko raz, bo twoje imię jest zapisane w księdze życia. To, że twoje imię jest zapisane w księdze parafialnej, nie wystarczy. Czy twoje imię jest zapisane w księdze życia?

 

 

Tak jak czytamy w Ks. Apok. 20:14-15

A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia. To jest śmierć druga - jezioro ognia. Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia, został wrzucony do jeziora ognia. 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!