Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mateusza 8:20

Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć.

 

Pytanie: W jaki sposób widzimy, że Jezus jest synem Bożym, i że jednocześnie jest synem człowieka?

 

Ew. Jana 14:2

W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.

 

Jezus Chrystus rodząc się na ziemi urodził się podobnie jak inne dzieci się rodzą. Każde dziecko, które rodzi się ma ojca i matkę. Jezus też urodził z Ojca i matki. Matką Jezusa była kobieta, Maria, tak jak inne kobiety. Inaczej jest z Ojcem Jezusa. Ojcem Jezusa jest Stwórca nieba i ziemi, sam Wszechmocny Bóg.

W ten sposób Jezus na ziemi jest widzialny dla nas jako syn Boży i jako syn człowieka. W Jezusie widzimy naturę ludzką, ze strony matki i widzimy naturę Boską, ze strony Ojca. Jezus na ziemi doświadczał natury ludzkiej, ze strony matki i ten sam Jezus doświadczał natury Boskiej ze strony Ojca.

Weźmy parę przykładów na podstawie Pisma Świętego, aby zobaczyć Jezusa jednocześnie jako Syna Bożego i syna człowieka.

 

Jezus ze strony matki doświadczał głodu i był głodny,

Jezus ze strony Ojca nakarmił pięć tysięcy ludzi.

 

 

Jezus ze strony matki płakał przed przyjściem do grobu Łazarza,

Jezus ze strony Ojca powiedział: Łazarzu, wyjdź z grobu!

 

Jezus ze strony matki powiedział do Samarytanki: daj mi pić,

Jezus ze strony Ojca powiedział, gdy poprosisz, dam ci wody żywej.

 

Jezus ze strony matki mówił: napisane jest,

Jezus ze strony Ojca udowodnił, że On jest żywym Słowem Bożym.

 

Jezus ze strony matki chodził do świątyni,

Jezus ze strony Ojca mówił: Ja jestem świątynią.

 

Jezus ze strony matki umarł jako grzesznik,

Jezus ze strony Ojca zawsze był czysty i doskonały.

 

Jezus ze strony matki powiedział: smutna jest moja dusza aż do śmierci,

Jezus ze strony Ojca powiedział: Gdybyście Mnie kochali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca.

 

 

Jezus ze strony matki został zamordowany,

Jezus ze strony Ojca powstał z grobu.

 

 

Jezus ze strony matki gdy był w Kanie Galilejskiej, nie mógł być jednocześnie w Jerozolimie,

Jezus ze strony Ojca w osobie Ducha Świętego jest obecny dookoła świata i w całym kosmosie.

 

 

Jezus ze strony matki usłyszał: Oto Twoja matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą.

Jezus ze strony Ojca powiedział: kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.

 

Jezus ze strony matki stał się takim jak ty jesteś,

Jezus ze strony Ojca daje ci szansę abyś ty stał(a) się takim jak On jest.

 

 

Jezus ze strony matki powiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć.

Jezus ze strony Ojca powiedział: W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!