Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Pytanie: Czy rozumiesz różnicę między Stwórcą a stworzeniem?

 

Może ktoś powie: jak można zadawać takie pytanie? Przecież dziecko w 1-szej klasie szkoły podstawowej może zrozumieć różnicę między stworzeniem a Stwórcą. Tak, odpowiedź na to pytanie wydaje się łatwa i prosta. Ale gdyby była łatwa i prosta to dlaczego tak dużo ludzi nie może zrozumieć różnicy między Stwórcą a stworzeniem? Dlaczego ludzie, którzy długie lata uczęszczali na studia nie mogą tego zrozumieć?

 

Przyznam się, że i ja kiedyś miałem problem ze zrozumieniem tej różnicy. Miałem problem tak długo, aż pewnego dnia uważnie przeczytałem słowa zapisane w L. ap. Pawła do Rzymian 1:22-27, gdzie jest tak napisane:

Podając się za mądrych stali się głupimi. I zamienili chwałę niezniszczalnego Boga na podobizny i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów. Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.  Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

 

Po przeczytaniu powyższych słów, powiedziałem sobie: „Człowieku, musisz tu zadecydować. Albo rozumiesz różnicę między stworzeniem a Stwórcą, albo nie rozumiesz. A może nadal będziesz udawał, że nie rozumiesz? A jeśli powiesz, że rozumiesz, to za tym musi iść twoje postępowanie. Nie możesz już dłużej chylić głowy przed obrazami, gdyż to nie jest obraz dla Stwórcy. Nie możesz dłużej modlić się do stworzenia, bo wszędzie jest napisane, że należy modlić się do Stwórcy”. Tamta moja ważna decyzja spowodowała, że nie tylko zrozumiałem różnicę między Stwórcą a stworzeniem, ale Stwórca otwarł mi oczy i zacząłem rozumieć wiele innych miejsc w Biblii. Bo podobnych miejsc na ten temat jest więcej, tak w Starym jak i Nowym Testamencie.

 

W Ks. Jeremiasza 17:5-7 Stwórca mówi:

To mówi Pan: Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzaka na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście; wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną. Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. 

 

I tu znów potrzebna jest decyzja. Chcę być przeklętym, czy błogosławionym. Rożnicę między stworzeniem a Stwórcą rozumieli apostołowie.

Gdy apostoł Paweł przebywał razem z Barnabą w Azji, mieście Antiochii, Paweł uzdrowił człowieka, który nie mógł chodzić.

 

 

W Dz. Apostolskich 14:11-15 czytamy:

Na widok tego, co uczynił Paweł, tłumy zaczęły wołać po likaońsku: Bogowie przybrali postać ludzi i zstąpili do nas! Barnabę nazywali Zeusem, a Pawła Hermesem, gdyż głównie on przemawiał. A kapłan Zeusa, który miał świątynię przed miastem, przywiódł przed bramę woły i przyniósł wieńce, i chciał razem z tłumem złożyć ofiarę. Na wieść o tym apostołowie, Barnaba i Paweł, rozdarli szaty i rzucili się w tłum, krzycząc: Ludzie, dlaczego to robicie! My także jesteśmy ludźmi, podobnie jak wy podlegamy cierpieniom. Nauczamy was, abyście odwrócili się od tych marności do Boga żywego, który stworzył niebo i ziemię, i morze, i wszystko, co w nich się znajduje.

 

Apostoł Paweł rozumiał różnicę między stworzeniem a Stwórcą i z przerażeniem nie pozwolił ludziom, aby oddawali mu pokłony takie jakie należą się Stwórcy.

Różnicę między stworzeniem a Stwórcą rozumieli aniołowie. Gdy anioł Boży objawiał apostołowi Janowi niezwykłe zdarzenia. Jan oszołomiony tym co widział upadł przed aniołem, aby oddać mu pokłon, jak czytamy w Apokalipsie 19:10

I upadłem przed jego stopami, by pokłon mu oddać. I mówi: Bacz, abyś tego nie czynił, bo jestem twoim współsługą i braci twoich, co mają świadectwo Jezusa: Bogu samemu złóż pokłon! ...

 

Tak długo jak długo będziesz oddawać cześć stworzeniu, tak jak się oddaje Stwórcy, tak długo jak będziesz pokładać nadzieję i ufność w stworzeniu, tak jak w Stwórcy, tak długo jak będziesz się modlić do stworzenia, tak jak do Stwórcy, znaczy, że nadal nie ma według ciebie różnicy między Stwórcą a stworzeniem.

Że nadal nie rozumiesz różnicy między Stwórcą a stworzeniem.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!