Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Pytanie: Czym jest dla ciebie Biblia?

 

 

Czy jest to czarna, zakazana książka? Zapytaj rodziców, lub dziadków. Powiedzą oni, że nie tak dawno, bo 60-70 lat temu mówiono im w Polsce, aby nie czytali tej książki, bo są tam herezje, i aby rozróżnić herezję od prawdy, Biblię mogą czytać tylko religijni specjaliści. Że zwykły człowiek nie powinien czytać Pisma Świętego. Czy Biblia dla ciebie jest taką właśnie Książką? Książką dla specjalnej klasy ludzi, dla ludzi wybranych? Przez długie stulecia Biblia była czarną, zakazaną księgą dla Polaków. Czy te wiekowe złe tradycje da się odrobić? Czy da się je zmienić? Może boisz się tej książki, bo wierzysz, że nie da się jej zrozumieć. Czym jest dla ciebie Biblia?

 

 

Jest inna grupa ludzi - to ci którzy obawiają się, że gdy poznają Pismo Święte - stojąc przed nim jak przed lustrem, zobaczą siebie w obrazie autentycznym, zobaczą kim są naprawdę. A może należysz do tych osób, które na przestrzeni lat zbudowały sobie własny świat wierzeń, poczuły się w nim w miarę wygodnie i nie chcą, aby po konfrontacji z prawdą Bożą, ich świat runął, legł w gruzach i musieli zacząć budować coś nowego. A może Biblia jest dla ciebie tak świętą księgą, że boisz się jej dotknąć. Czym jest dla ciebie Biblia?

 

 

Gdy kupujesz pralkę, w paczce znajdujesz instrukcję obsługi pralki. Stwórca, gdy stworzył człowieka nie zostawił go bez instrukcji obsługi.

Dał taką, aby czytać i stosować. Gdy kiedyś instalowałem nowy piec do ogrzewania, otrzymałem 100%-towa gwarancję, ale pod jednym warunkiem - Że piec będzie sprawdzany i czyszczony systematycznie przez firmę instalującą piec. Stwórca dał nam gwarancję życia wiecznego z Nim, ale pod warunkiem, że zastosujesz się do Jego planu nakreślonego w Jego książce, w Biblii.

 

Czym jest dla ciebie Biblia? Czy jest to jedyny autorytet, do którego odnosisz wszystkie swoje sprawy, poznawanie siebie i Boga, czy też jest to tylko dodatek do tradycji religijnej. Czy właśnie tradycja religijna i wszystkie jej obrzędy są na pierwszym miejscu, a Pismo Święte jest tylko dodatkiem do tradycji?

 

W Ew. Jana 1:10-11 czytamy:

Na świecie było /Słowo/, a świat stał się przez Nie, lecz świat Go nie poznał. Przyszło do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli.

 

Słowo Boże to też Biblia. Dopóki nie przyjmiesz tego Słowa jako Bożego autorytetu, nie będzie ono działać z mocą w twoim życiu. Dopóki książka ta będzie leżała tylko na półce, nie będzie działać z mocą w twoim życiu.

 

W 2 Tym 3:14-17 czytamy:

Ty natomiast trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione /jest/ i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. 

 

A oto czym powinna być dla nas Biblia

Pismo Święte - Biblia jest refleksją myśli Bożej; wskazuje stan człowieka; określa drogę zbawienia; uświadamia bezwzględne potępienie grzechu; umacnia w radości wierzących. Jej doktryna jest święta; nakazy wiążące; zapowiedzi nieodwołalne. Czytaj, aby uwierzyć, uwierz aby mieć pewność, praktykuj, aby się doskonalić. Bo zawiera ona światło, które prowadzi słowo, aby cię umocnić; nadzieję aby cię pocieszyć. Jest przewodnikiem podróżnego, laską pielgrzyma, kompasem pilota, mieczem żołnierza, charakterem chrześcijanina. Przez nią raj jest przywrócony, niebo otwarte, bramy piekielne wyraźnie widoczne.

Chrystus jest jej Bohaterem, nasze dobro tłem Jego działania chwałą Bożą, końcowym efektem. Powinna ona wypełnić twoje myśli, rządzić twym sercem, kierować twoje stopy. Jest to kopalnia bogactwa, raj poznawania, rzeka przyjemności. Uświadamia o wielkiej odpowiedzialności, przyrzeka wspaniałe nagrody za wytrwałość, potępia wszystkich co gardzą jej treścią. Czytaj ją wolno, codziennie, z modlitwą. Otrzymujesz ja za życia, będzie otwarta na sądzie, pozostanie w pamięci na zawsze.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!