Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Dz. Apost. 13:23

Z jego to potomstwa, stosownie do obietnicy, wyprowadził Bóg Izraelowi Zbawiciela Jezusa.

 

Pytanie: Czy Jezus Chrystus to imię i nazwisko? Czy Jezus to imię, a Chrystus to nazwisko?

 

Ew. Jana 1:41

Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: Znaleźliśmy Mesjasza - to znaczy: Chrystusa.

 

Żydzi dając imię swojemu dziecku, pamiętali, że imię to coś oznacza, że imię coś określa. Tak samo było z Jezusem Chrystusem. Jezus i Chrystus coś oznacza. Jezus to inaczej Jeszua. Jeszua znaczy Zbawiciel.

Chrystus, inaczej Christo, znaczy namaszczony, znaczy Mesjasz.

A co znaczy namaszczony? To znaczy wyposażony mocą Bożą do wykonania Bożego planu. Są dwa rodzaje namaszczenia. Namaszczenie olejkiem i namaszczenie Duchem Świętym. Olejek symbolizuje Ducha Świętego.

 

Hebr 1:8-9

Do Syna wtedy (mówi): Tron Twój, Boże na wieki wieków, berło sprawiedliwości berłem królestwa Twego. Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość, dlatego namaścił Cię, Boże, Bóg Twój olejkiem radości bardziej niż Twych towarzyszy.

 

Dz. Ap. 10:38,

Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego że Bóg był z Nim, przeszedł On dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła.

 

Takie oto tytuły i imiona posiada Jezus Chrystus:

Mesjasz, Odkupiciel, Wspaniały Doradca, Wiarygodny Świadek, Słowo Boże, Światło Świata, Droga, Prawda, Życie, Brama, Dobry Pasterz, Mediator, Wybawiciel, Najwyższy Kapłan, Autor i Dokończyciel Naszej Wiary, Kapitan Naszego Zbawienia, Nasz Adwokat, Syn Boży, Syn Człowieczy, Bóg, Święty Boży, Jednorodzony Syn, Mocny Bóg, Obraz Boga, Wieczny Ojciec, Pan, Pan Wszystkiego, Pan Chwały, Pan Panów, Błogosławiony w Potędze, Król Izraela, Król Królów, Król Królów Ziemi, Książę Życia, Książę Pokoju, Syn Dawida, Gałąź, Korzeń Dawidowy, Jasna Gwiazda Poranna, Immanuel, Drugi Adam, Baranek Boży, Lew z Pokolenia Judy, Alfa i Omega, Pierwszy i Ostatni, Początek i Koniec, Początek Stworzenia Bożego, Pierworodny Wszelkiego Stworzenia, Amen.

 

Pytaniem było: Czy Jezus Chrystus to imię i nazwisko? Czy Jezus to imię, a Chrystus to nazwisko? Nie. Imię Jezus, znaczy Zbawiciel, a imię Chrystus znaczy namaszczony i znaczy Mesjasz.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!