Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Rzymian 5:16

I nie tak samo ma się rzecz z tym darem jak i ze [skutkiem grzechu, spowodowanym przez] jednego grzeszącego. Gdy bowiem jeden tylko grzech przynosi wyrok potępiający, to łaska przynosi usprawiedliwienie ze wszystkich grzechów.

Pytanie: Gdy przychodzimy do Jezusa Chrystusa, aby otrzymać darowanie wszystkich grzechów, czy przychodzimy z każdym grzechem wymienionym i wypisanym na kartce?

 

Dz. Apost. 2:37-38

Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: Cóż mamy czynić, bracia? - zapytali Piotra i pozostałych Apostołów. Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego.

 

Zastanówmy się. Gdy miałeś/aś, lub masz 20 lat. Czy pamiętasz wszystkie swoje grzechy? Na pewno powiesz, że nie pamiętasz. Gdy tak powiesz, to powiesz prawdę. Teraz drugie pytanie. Czy Pan Bóg zna i pamięta wszystkie twoje grzechy? Pewnie powiesz, że tak. Oczywiście, że tak. Za ile twoich grzechów umarł Jezus Chrystus? Napisane jest, że za wszystkie. Zapytasz pewnie, czy za jutrzejsze też? Znajdziesz prawidłową odpowiedź, gdy zastanowisz się co znaczy słowo – wszystkie. Jezus umarł za wszystkie.

 

 

Dodatkowe pytanie. Gdy Jezus Chrystus umierał na krzyżu, ponad 2 000 lat temu, to czy widział twoje grzechy jako przeszłe, teraźniejsze, czy przyszłe? Zastanów się! Ponieważ było to ponad 2 000 lat temu, wszystkie je widział jako… przyszłe! I co? I wtedy już za nie umarł! I wtedy już za wszystkie umarł. Niezwykłe to, czy nie? Ciebie jeszcze na świecie nie było. Nie został popełniony ani jeden grzech, a Jezus już umarł za wszystkie twoje grzechy. Zastanów się! Gdy się dobrze zastanowisz, dojdziesz do wielkiego odkrycia. Do największego odkrycia twojego życia.

 

 

Jeszcze jedno pytanie, które pomoże nam zrozumieć ten niezwykły plan, niezwykłego Pana i Boga. Czy apostołowie też tak to rozumieli? Czy rozumieli oni, że przez wiarę, przez zaufanie Jezusowi człowiek może otrzymać odpuszczenie wszystkich grzechów? Zobaczmy.

 

 

Dz 13:38-39 tak mówi ap. Paweł:

Niech więc będzie wam wiadomo, bracia, że zwiastuje się wam odpuszczenie grzechów przez Niego: Każdy, kto uwierzy, jest przez Niego (Jezusa) usprawiedliwiony ze wszystkich [grzechów], z których nie mogliście zostać usprawiedliwieni w Prawie Mojżeszowym. 

 

Tak samo pisze o odpuszczeniu wszystkich grzechów przez wiarę w Jezusa ap. Piotr i ap. Jan.

Czy ludzie przychodzili do apostołów w sprawie darowania im wszystkich grzechów? Tak, przychodzili, czytamy o tym w Dziejach Apostolskich.

Czy gdziekolwiek w Piśmie znajdujemy przykład, że ludzie, gdy przychodzili do apostołów w sprawie odpuszczenia wszystkich grzechów, przynosili listę grzechów, wymieniali je i apostołowie odpuszczali im wyznane grzechy? Nie, nie ma nigdzie takiego przypadku. Czy w pierwszych kościołach założonych przez apostołów, ludzie przychodzili do spowiedzi z lista swoich grzechów? Nie, nie było takiej praktyki. Czy obecnie w kościołach biblijnych chrześcijańskich, które są prowadzone na wzór pierwszych kościołów założonych przez apostołów, czy ludzie przychodzą do spowiedzi z listą swoich grzechów? Nie, nie ma takiej praktyki.

Zgodnie z tym co czytaliśmy na początku. I nie tak samo ma się rzecz z tym darem jak i ze [skutkiem grzechu, spowodowanym przez] jednego grzeszącego.

Gdy bowiem jeden tylko grzech przynosi wyrok potępiający, to łaska przynosi usprawiedliwienie ze wszystkich grzechów.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!