Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Mat. 11:29-30

Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie. 

 

Pytanie: Co to jest jarzmo? W jakim celu mamy wziąć jarzmo Chrystusa na siebie?

 

L. do Filip. 4:13

Wszystko mogę w Tym (Chrystusie), który mnie umacnia.

 

Nie możesz zbliżyć się do Pana Boga na warunkach swoich wysiłków, nie możesz zbliżyć się przez swoje dobre uczynki, zasługi i nie zbliżysz się do Pana Boga przez swoją religijność. Jedyną drogą i jedynym sposobem jest Jezus Chrystus, Jego śmierć na krzyżu i Jego zmartwychwstanie. Tylko On zniszczył przeszkody, tylko On wyłamał bramy, tylko On rozerwał czarną, grubą kurtynę zasłaniającą dojście do Świętego Boga.

Jest to dla nas dobra, jest to bardzo dobra wiadomość. Jednak gdy czytamy, że mamy chodzić z Chrystusem w Jego jarzmie, coś nam się nie zgadza, coś sprzeciwia się naszej woli do wolności i niezależności. Jarzmo to coś ciężkiego, to coś co przyciska i ogranicza. Właśnie, co to jest jarzmo?

 

 

Gdy pamiętamy, czy znamy czasy kiedy rolnicy używali do pracy koni, mułów, a czasem krowy - tam można zobaczyć jarzmo. Na przykład dwie krowy w jarzmie. Była to rama. Było to jak podwójne homonto. Obydwa zwierzęta były ze sobą połączone. Tak połączone, że żadne z nich nie mogło uczynić nic tak, aby drugie zwierzę nie uczyniło tego samego. Gdy jedno zwierzę czyniło kroki do przodu, drugie zwierzę szło również. Gdy jedno zwierzę stało, drugie też musiało stać.

Gdy jedno zwierzę szło w lewo, drugie nie mogło iść w prawo. Jarzmo było tym co powodowało, że zwierzęta czyniły zawsze razem to samo i tak samo.

Jarzmo powoduje, że można chodzić w parze.

 

 

W jakim celu mamy wziąć jarzmo Chrystusa na siebie? Jeśli już wiemy co to jest jarzmo i wiemy po co było używane jarzmo, teraz nie jest trudno odpowiedzieć w jakim celu mamy wziąć jarzmo Chrystusa na siebie? Oczywiście po to, aby chodzić razem z Chrystusem, krok w krok. Tam gdzie On, tam i my.

Czy to jest proste, czy to jest łatwe? Jezus mówi, jarzmo moje jest słodkie. Jezus mówi też, Weźcie moje jarzmo na siebie… a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Teraz wchodzisz na teren próby. Czy wierzysz, że to co mówi Jezus jest prawdą? Jeśli wierzysz, jesteś otwarty na próbę. Jesteś gotów aby tę propozycję przyjąć. Jeśli nie wierzysz słowom Jezusa, to nieważne czy to co On mówi jest dobre, czy to co mówi jest słodkie, nigdy tego nie doświadczysz bo nie wierzysz. Podstawą i fundamentem jest wiara.

Chodzi o to, że gdy niesiemy ciężar sami, jest dużo trudniej, a czasem niemożliwe, aby unieść. Gdy idziemy w jarzmie z Jezusem, On jest tym który niesie ciężar z nami. Jarzmo Jezusa jest proponowane nie po to, aby było nam trudniej i gorzej, ale to jarzmo jest propozycją aby było nam łatwiej.

Abyśmy ty i ja nie zrezygnowali, nie poddali się, ale odnieśli zwycięstwo takie jakie On, Jezus Chrystus odniósł nad przeciwnościami i nad ciemnym światem.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!