Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Hebrajcz. 7:14

Wiadomo przecież, że nasz Pan wyszedł z pokolenia Judy, a Mojżesz nic nie wspomniał o kapłanach z tego pokolenia.

 

Pytanie: Czy można kochać Jezusa Chrystusa i nienawidzić Żydów?

 

L. do Galacjan 3:28-29

Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie. Jeżeli zaś należycie do Chrystusa, to jesteście też potomstwem Abrahama i zgodnie z obietnicą - dziedzicami. 

 

Nie mamy wątpliwości, że Jezus Chrystus, gdy przyszedł na ziemię i urodził się jako człowiek, urodził się jako Żyd. Urodził się z Marii, która była żydówką, urodził się w Betlejem, na terenie Izraela. Żydzi nazywali go Rabbi, nazywali go synem Dawida, ponieważ było to w linii genealogicznej Dawida i jak czytamy powyżej, urodził się z pokolenia Judy.

 

 

Ktoś zapytał Chrystusa: Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe? On mu odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. (Ew. Mat 22:36-38)

Miłość do Boga, miłość do Jezusa Chrystusa jest pierwszym i największym przykazaniem.

 

W Ew. Mat. 10:37, Chrystus mówi: Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Miłość do Jezusa Chrystusa jest pierwszym i największym przykazaniem.

 

Czy można kochać Jezusa Chrystusa i nienawidzić Żydów? Nie. Jest to niemożliwe. Jeśli nie wierzysz, że jest to niemożliwe, spróbuj. Spróbuj kochać Jezusa Chrystusa, gdy nienawidzisz Żydów. Jest to niemożliwe. Możesz być człowiekiem religijnym, możesz być bardzo religijnym i nienawidzić Żydów, to jest możliwe, ale spróbuj kochać Jezusa Chrystusa, gdy nienawidzisz Żydów.

Czy jest wyjście z tej sytuacji, czy jest wyjście z tego dylematu? Nie licz na to, że któregoś dnia postanowisz sobie, że od dzisiaj będę kochał Żydów i to się stanie. Nie, tak się nie stanie. Nic się nie zmieni. Jest jednak wyjście i jest dobre rozwiązanie, jeśli tylko potrzebujesz takiego rozwiązania. Pan Bóg to widzi.

 

 

Gdy narodzisz się na nowo, gdy staniesz się nowym człowiekiem w Chrystusie, to się zmieni. Pokochasz Chrystusa, a jednocześnie przestaniesz nienawidzić Żydów. Nie musisz o to walczyć, nie musisz walczyć ze sobą, nie musisz mocować się z tym, że nienawidzisz Żydów. Gdy narodzisz się na nowo, gdy pokochasz Jezusa Chrystusa, jednocześnie przestaniesz nienawidzić Żydów. Pamiętaj, że miłość do Boga, że miłość do Jezusa Chrystusa jest pierwszym i największym przykazaniem.

Nie tylko, że jest to możliwe, ale jest to możliwe nawet dzisiaj. Jeśli chcesz uczynić to teraz, módl się ze mną: „Panie Jezu, potrzebuję Ciebie. Bez Ciebie jestem zgubiony/a na zawsze. Pragnę Cię kochać, ale nie umiem i nie potrafię. Uznaję i wyznaję swoją grzeszność i swoje nieposłuszeństwo. Otwieram dla Ciebie drzwi mojego życia i przyjmuję Cię wiarą jako swojego Zbawiciela i Pana. Dziękuję Ci, że przebaczyłeś wszystkie moje grzechy, umierając za mnie na krzyżu.

Proszę o Twoje kierownictwo w moim życiu. Zmień mnie. Uczyń mnie takim, abym podobał/a się Bogu.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!