Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Dz. Apostol. 3:19-23

Pokutujcie więc i nawróćcie się, aby grzechy wasze zostały zgładzone, aby nadeszły od Pana dni ochłody, aby też posłał wam zapowiedzianego Mesjasza, Jezusa, którego niebo musi zatrzymać aż do czasu odnowienia wszystkich rzeczy, co od wieków przepowiedział Bóg przez usta swoich świętych proroków. Powiedział przecież Mojżesz: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spośród braci waszych. Słuchajcie Go we wszystkim, co wam powie. A każdy, kto nie posłucha tego Proroka, zostanie usunięty z ludu.

 

Mówią nam czasem: „słuchaj nauki religii, słuchaj Kościoła”,

 

Pytanie: Kogo powinniśmy słuchać?

 

Ew. Mateusza 17:5

Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie! 

 

Gdyby mieszkańcowi dużego miasta powiedzieć, że mieszka on nadal w dżungli, obraziłby się, czy słusznie? Mieszkaniec dżungli brazylijskiej zapytany o swoje pochodzenie, o powstanie świata, o jego miejsce w świecie, sens i cel życia, zapytany o śmierć i dalszy jego los po śmierci, aż wreszcie zapytany, aby powiedział coś na temat Boga, byłby zdezorientowany, niepewny i nie mógłby dać konkretnej odpowiedzi.

Gdy takie samo pytanie zadaje się na ulicy mieszkańcom polskiego miasta, wielu ma dokładnie ten sam problem. Dlaczego? Odpowiedź jest w miarę prosta.

Do mieszkańca dżungli brazylijskiej dociera bardzo znikoma ilość informacji. Mieszkaniec współczesnego miasta jest bombardowany nadmierną ilością informacji. Będąc pod stałym obstrzałem sprzecznych ze sobą informacji, nie jest łatwo, a nawet jest wprost niemożliwe rozpoznać informację właściwą. Odróżnić prawdę od fałszu. Dżungla to chaos. Czy żyjemy w dżungli?

 

 

Jedni żyją w dżungli bez informacji, inni żyją w dżungli dezinformacji. W rzeczywistości żyjemy w wielkim chaosie. Zauważmy, że każdy dzisiaj ma opinię niemal na każdy temat. Niestety, większość tych opinii nie opiera się na faktach. Jeden powie, księżyc jest biały. Ktoś inny powie, księżyc jest czarny. Kto ma rację? Obydwaj mają rację. Zależy, z której strony na ten księżyc popatrzysz. Ludzie mówią: „uwierzę, gdy zobaczę!” , albo: „widziałem to na własne oczy!”

Stajesz na środku torów kolejowych, które na długim odcinku biegną w linii prostej, co widzisz? Daleko przed tobą tory kolejowe zbiegają się w jednym punkcie. Masz bardzo dobry wzrok i wiesz, że widzisz wyraźnie. Czy zbiegają się? Stoi szklanka, a w niej woda, a w wodzie ołówek. Patrzysz z boku, ołówek złamany. Wyciągasz, sprawdzasz, czy złamany?

 

 

Kogo mamy słuchać? Kto w tym wielkim chaosie w jakim żyjemy codziennie powie nam prawdę? W Ew. ap. Jana rozdz. 2 czytamy że gdy Chrystus był na weselu, rozmawiał tam z matką, rozmawiał tam z Marią. I co powiedziała Maria? Co wam powie, czyńcie! Co Jezus wam powie, czyńcie.

Czy mamy możliwość, czy mamy szansę słuchać Jezusa dzisiaj? Na początku Ew. Jana czytamy, że Jezus to Słowo Boże. Słowo Boże stało się ciałem.

Ciało zostało ukrzyżowane, a Słowo Boże istnieje i jest żywe nadal. Słowo to jest zapisane na kartach Biblii. Oczywiście, na kartkach książki jest druk i w samym druku nie ma żadnej mocy. Ale gdy czytasz Słowo Boże i przyjmujesz to Słowo wiarą, Słowo Boże mówi do ciebie mocą Ducha Bożego i zmienia cię, prowadzi, upomina, ostrzega, zachęca, buduje. Słowo Boże i Duch Święty, to jest moc, to jest wielka Boża moc.

 

Ktoś zauważył, że Słowo Boże to jedyna prawda na świecie. Inne słowa to tylko opinia. Kogo mamy słuchać?

Jeśli chcemy znać prawdę, to Chrystus mówi: Ja jestem prawdą. Jest dużo opinii, ale prawda jest jedna. Decyzja zależy od ciebie i ode mnie.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!