Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

L. do Rzym 3:19-20

A wiemy, że wszystko, co mówi Prawo, mówi do tych, którzy podlegają Prawu. I stąd każde usta muszą zamilknąć i cały świat musi się uznać winnym wobec Boga, jako że z uczynków Prawa żaden człowiek nie może dostąpić usprawiedliwienia w Jego oczach. Przez Prawo bowiem jest tylko większa znajomość grzechu. 

 

Pytanie: Dlaczego napisane jest, że przykazania Boże są przekleństwem dla człowieka?

 

L.do Galacjan 3:10

Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach prawa, są pod przekleństwem napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze prawa. 

 

Zacznijmy od zastanowienia się co to jest prawo i jak działa prawo? Jesteś w samolocie. Obok ciebie, tam gdzie siedzisz widzisz drzwi, a na drzwiach napis:

“Nie wolno otwierać drzwi w czasie lotu samolotu”. Jest ci duszno, masz problem z oddychaniem i myślisz: nie będę otwierał drzwi, ale uchylę, tylko troszkę uchylę drzwi. Za chwilę czynisz to. Naraz ciśnienie powietrza wyrywa drzwi, parę osób zostaje wyciągnięte na zewnątrz samolotu. Później jesteś oskarżony o przekroczenie prawa, jesteś oskarżony o przestępstwo. Potem tłumaczysz się, że ty nie otwarłeś drzwi, to powietrze otwarło drzwi w samolocie.

Owszem ty zrobiłeś coś nie tak, ale była to mała rzecz. Twój mały grzech stał się przekleństwem dla ciebie.

Przed chwilą czytaliśmy: Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach prawa, są pod przekleństwem napisano bowiem: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze prawa.

 

Ponieważ sposób w jaki jest przedstawiony wiersz 10 z L. do Galacjan jest dla niektórych osób trudny, rozważmy go przez chwilę. Jest napisane: Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach prawa… co to są uczynki prawa?

Uczynki prawa to są wszystkie uczynki, które próbujesz wykonywać według przykazań prawa. Dziesięć przykazań mówi: nie kradnij - dlatego ty nigdy nie ukradłeś spinacza w pracy, ani nie zrobiłeś kopii dla siebie na kopiarce w pracy. Dziesięć przykazań mówi: nie pożądaj – dlatego ty nigdy w życiu nie spojrzałeś z pożądliwością na kobietę Takiego życia, idealnego życia, życia w perfekcji wymaga od nas dziesięć przykazań.

 

 

Czytaliśmy: Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach prawa… Kto to są ci wszyscy, którzy polegają na uczynkach prawa? Są to ci ludzie, którzy mówią, że oni wypełniają dziesięć przykazań. Mimo, że nigdy nie udało im się wypełnić 10 przykazań i nigdy nie uda im się wypełnić 10-ciu przykazań, oni nadal twierdzą,

że żyją według dziesięciu przykazań. Co Pismo Święte mówi o takich ludziach?

Czytaliśmy o tym w wierszu 10-tym. Bo wszyscy, którzy polegają na uczynkach prawa, są pod przekleństwem. Ci ludzie są pod przekleństwem. Dlaczego są pod przekleństwem? Czytamy o tym w dalszej części wiersza 10-tego. Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze prawa.

Ci ludzie są pod przekleństwem dlatego, że nigdy nie udało im się wypełnić 10-ciu przykazań i nigdy nie uda im się wypełnić 10-ciu przykazań, a oni twierdzą, że żyją według 10-ciu przykazań. Oni nadal liczą na zbawienie przez wypełnianie 10-ciu przykazań.

 

Podsumowując to co wcześniej rozważaliśmy, odpowiedzią na pytanie: Dlaczego napisane jest że przykazania Boże są przekleństwem dla człowieka?

 

Najpierw odpowiedzmy na pytanie kiedy przykazania Boże nie byłyby przekleństwem dla człowieka?

Przykazania Boże nie byłyby przekleństwem dla ciebie gdybyś mógł wypełniać te przykazania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i przez całe życie.

Jednym jedynym człowiekiem na ziemi, który mógł te przykazania wypełnić był człowiek – Jezus Chrystus. Nigdy nie było i nie będzie na ziemi innego człowieka, który potrafi wypełnić 10 przykazań.

Ponieważ nie było, nie ma i nie będzie człowieka na ziemi, który potrafi wypełnić 10 przykazań, dlatego przykazania Boże są dla człowieka przekleństwem.

Tak jak czytaliśmy: Przeklęty każdy, kto nie wytrwa w pełnieniu wszystkiego, co jest napisane w księdze prawa. Czy jest z tego stanu wyjście, czy jest ratunek? W audycjach Wiara i Wolność mówimy o tej drodze wyjścia, o tym ratunku, mówimy o tym niemal w każdej audycji.

 

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!