Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Luk 15:10 (Słowa Chrystusa)

Tak samo, powiadam wam, radość powstaje u aniołów Bożych z jednego grzesznika, który się nawraca.

 

Biblia zawsze i wszędzie informuje że nawrócenie grzesznika to narodzenie duchowe tego człowieka.

 

Pytanie: Dlaczego aniołowie nie cieszą się gdy człowiek rodzi się fizycznie, ale cieszą się gdy człowiek rodzi się duchowo?

 

1 L. do Kor 15:50

Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne.

 

Prawdopodobnie większość ze słuchaczy pamięta ten dzień gdy urodziło się dziecko. Pamięta wyczekiwanie i radość gdy dziecko się rodzi. Fizyczne narodzenie człowieka, gdy oczekiwane dostarcza bardzo dużo radości.

Jest radością, mimo iż wiemy, że ten przybywający na świat człowiek wcześniej czy później umrze. Jeśli ktoś doświadczył narodzenia z ducha, czy inaczej mówiąc, doświadczył nowego narodzenia, też pamięta ten dzień.

Jeżeli ktoś był obecny przy tym gdy inny człowiek rodził się duchowo, pamięta swoją radość z tego powodu.

Bo narodzenie człowieka, to radość.

 

Narodzenie fizyczne to często narodzenie w bólu. A czy narodzenie duchowe jest bolesne? Jest bolesne, czasem bardzo bolesne. Dużym bólem jest gdy człowiek lubił grzeszyć i miał przyjemność grzeszyć i któregoś dnia z bólem postanowił powiedzieć: dość! Przyszedł do Chrystusa i powiedział, dość! Nie chcę już grzeszyć, chcę być nowym człowiekiem. Oczyść mnie, uczyń nowym i czystym na zawsze, pragnę żyć inaczej. Pragnę należeć do Ciebie. Pragnę być twój, pragnę być twoja. Na zawsze twój! Na zawsze twoja! Dla niektórych jest to w miarę proste, dla innych takie wyznanie przychodzi z bólem. Bo Biblia zawsze i wszędzie informuje, że nawrócenie grzesznika to narodzenie duchowe tego człowieka.

Nie ma nowego narodzenia, nie ma narodzenia z Ducha bez zmiany kierunku życia. Nowe narodzenie, czy nawrócenie, to tak jakbyś cały czas szedł na północ, któregoś dnia uświadamiasz sobie, że idziesz w złym kierunku, odwracasz się i idziesz na południe. Tę zmianę widzisz ty i tę zmianę zauważają inni.

 

 

Pytaniem było: Dlaczego aniołowie nie cieszą się gdy człowiek rodzi się fizycznie, ale cieszą się gdy człowiek rodzi się duchowo?

 

Przede wszystkim aniołowie to duchy. Aniołowie żyjąc w stanie duchowym rozumieją dokładnie co to jest życie duchowe. Aniołowie wyraźnie widzą różnicę w tym co z materii a tym co z ducha. Widzą różnicę w tym co zniszczalne a tym co niezniszczalne. Widzą i wiedzą, że ludzkie ciało i to co cielesne nie przetrwa i musi być zniszczone. Aniołowie pamiętają i dokładnie rozumieją to co jest napisane i to co czytaliśmy przed chwilą, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego

Aniołowie cieszą się też dlatego, że gdy człowiek, gdy dziecko rodzi się fizycznie, dziecko to nie ma żadnego wpływu na to, że się rodzi w takim stanie w jakim się rodzi. Dziecko rodząc się fizycznie jest nieświadome swojego narodzenia. Gdy człowiek rodzi się duchowo dzieje się to z udziałem jego woli. Jest to dobrowolny wybór człowieka.

Człowiek rodzi się duchowo świadomie. Nie rodzice decydują o narodzeniu duchowym człowieka, sam człowiek decyduje o tym. Ta świadoma, dobrowolna decyzja jest krokiem, który podoba się Bogu.

 

I jest jeszcze jeden ważny powód dlaczego aniołowie nie cieszą się gdy człowiek rodzi się fizycznie, ale cieszą się gdy człowiek rodzi się duchowo.

Bo każdorazowo kiedy na ziemi człowiek rodzi się duchowo, cieszy się Stwórca. Cieszy się, że przybywa jeszcze jeden człowiek, który od tego dnia będzie mógł nazywać Wielkiego, Potężnego Boga swoim Ojcem. A ponieważ - jak czytamy, aniołowie stoją przed obliczem Pana i Boga, gdy cieszy się Stwórca, również i aniołowie się cieszą.

 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!