Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź

Ew. Mat. 19:13‑14    
"Wtedy przyniesiono Mu dzieci, aby włożył na nie ręce i pomodlił się za nie; a uczniowie szorstko zabraniali im tego. Lecz Jezus rzekł: Dopuście dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie".
 
Pytanie: Czy do małych dzieci należy królestwo niebieskie? Czy tu o naszych dzieciach mowa?
 
Ew. Mat. 18:3
"Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego".
 
"Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci". Tu zawiera się cała odpowiedź.  
Jakie specyficzne cechy ma dziecko?  Dziecko przede wszystkim przypomina nam że nie tak dawno narodziło się. A więc, nie można stać się jak dziecko bez nowego narodzenia. Bez narodzenia duchowego. Tak to właśnie tłumaczy; Chrystus Nikodemowi, gdy mu mówił, a zapisane jest to w Ew. Jana 3:3
"Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć królestwa Bożego". Inną cechą dziecka jest że polega nie na sobie ale na ojcu, lub na rodzicach.  We wszystkich sprawach przychodzi do ojca. 
 
W ten sposób, królestwo Boże należy do takich jak dzieci i do tych, którzy się narodzili na nowo, przez poddanie swojego życia Chrystusowi, a w ten sposób Bogu. Bo w wierszu następnym, 4-tym Ew.  Mat.  Czytamy:  "Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim".
Ta uniżania postawa przed Bogiem jest jedno z najważniejszych cech nowego narodzenia i stania się dzieckiem Bożym. Bo jest tu mowa nie o dzieciach naszych ale o dzieciach Bożych, które Chrystus porównuje do małych dzieci.
 
W wierszu 6-tym tej samej Ew.  Ap. Mateusza r.  18 Chrystus mówi:  "Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych  małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza".
Ci mali, są to dzieci Boże, którzy zawierzyli Chrystusowi.  Są oni pod specjalną Bożą ochroną i jeśli takie dziecko Boże ktoś skrzywdzi, lub zgorszy, byłoby lepiej dla niego zawiesić  u szyi kamień młyński i utopić się w głębi morza.
W Starym Testamencie Bóg tak mówi o swoich dzieciach, w Ks. Zachariasza r. 2 (12)
"Tak mówi Pan Zastępów, Przesławny, do narodów, które was ograbiły:  Kto was dotyka, dotyka źrenicy mojego oka".
 
Bo nie ma lepszego miejsca, nie ma większego szczęścia jak być dzieckiem Bożym.
 

Czytaj codziennie Pismo Święte. Poznaj dokładnie naukę Bożą, poznaj żywego Boga. Bo jest nauka religii i nauka Boża zbawienia darmo z łaski przez zasługi Jezusa Chrystusa. Wtedy nikt z ludzi nie oszuka cię, nie wprowadzi w błąd. Pamiętaj, chodzi o wielką stawkę, bo chodzi o twoje życie. Teraz i w wieczności.

Drukuj E-mail

Jeżeli Duch Boży przekonuje cię że dzisiaj jest ten dzień aby swoją osobę, Twoje dzisiaj, Twoje jutro i Twoją wieczność oddać w dobre ręce Jezusa Chrystusa, nie odkładaj, uczyń to teraz. Dzień dzisiejszy należy do Ciebie. Jutro nie należy do Ciebie, bo nie wiesz co będzie jutro. Uczyń to dzisiaj, uczyń to teraz.


Gdy to uczynisz, napisz do nas, abyśmy mieli wielki przywilej cieszyć się razem z Tobą. Napisane jest, że aniołowie cieszą się, gdy człowiek czyni ten tak ważny krok. Pragniemy cieszyć się z aniołami i razem z Tobą. Klik: Twoje jutro jest dzisiaj  lub skopiuj i wklej link jak niżej na biały pasek w górnej części Twojej przeglądarki i naciśnij klawisz Enter

www.wiaraiwolnosc.pl/czytelnia/czy-wiesz-na-pewno


Jeżeli uczyniłeś, uczyniłaś ten najważniejszy krok swojego życia, na pewno powstanie pytanie - co dalej? Tak, każdy w takiej sytuacji ma pytania, czasem dużo pytań. Mijają lata i nowo-narodzeni błądzą, tracąc swoje cenne dnie i lata. Jednym z najlepszych opracowań w odpowiedzi na tak ważne pytania na temat duchowego rozwoju i życia pełnego błogosławieństw jest książka na temat duchowego rozwoju. Możesz zamówić tę książkę - napisz, dostaniesz informacje jak otrzymać NAJLEPSZY przewodnik w tym temacie ...

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości.

Gdy chcesz powiększyć, pomniejszyć napisy, użyj (A+ lub A-) na górze, lub trzymając Ctrl, naciskaj (+ lub -) na górze swojej klawiatury

Miliony ludzi nadal szuka autentycznej, niezawodnej miłości. Mijają długie lata i nie znajdują jej. Jedną z tych szukających prawdziwej miłości była znana aktorka Elizabeth Taylor. Była bardzo bogata, piękna, miała ośmiu mężów i mimo to nie doświadczyła miłości, której poszukiwała.     Czy wiesz dlaczego? 

Czytając dalej, słuchając, na pewno znajdziesz odpowiedź. A wtedy nie popełnisz bolesnych błędów, które popełnili inni w swoich poszukiwaniach. Bo czym jest miłość? Tu zobacz! A Twoje zdrowie. Codziennie ktoś, gdzieś jest uzdrowiony - jak, dlaczego? Czytaj dalej ...!